ARAMA


26.2.2020  HAKKIMIZDA

1990 yılında Ömer Biçer yönetiminde kurulan şirket, 2000 yılından bu yana Bilimsel Tıbbi Ürünler Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. adıyla faaliyet göstermektedir. Sanayi alanındaki ilk girişimini 2005 yılında İzmir’de “bt products” markası ile Vücut Dışı Tıbbi Tanı Ürünü üretimi ile başlamıştır. 

 

 Sağlık sektörüne 1990 yılından beri hizmet veren Bilimsel, istikrarlı büyümesi, kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile genel müdür koordinatörlüğündeki 45 çalışanıyla sağlık sektöründe Türkiye'nin önde gelen orta ölçekli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

Bilimsel üretimini, 2008 yılı itibariyle İzmir Gaziemir ilçesindeki 4 katlı ve 1.000 m2 kapalı alanlı modern ve donanımlı üretim tesisine taşımıştır. İzmir Bahçelievler’deki Merkez ofis binasında satış, ithalat, ihracat ve teknik servis faaliyetlerine devam etmektedir. 

 

 Bilimsel , Ticari markası “bt products” adı ile Vücut Dışı Tıbbi Tanı Cihazları yönetmeliği, CE, TSE ve ISO standartlarını uygulayarak Biyokimya, Hematoloji ve türbidimetri reaktifleri ile kontrol ve kalibratörleri üretmekte, cihaz üretiminde ise ilk yerli üretim 18 parametreli Kan Sayım Cihazı üretimini gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşımaktadır

 

 Bilimsel, ürettiği ve ithal ettiği ürün grupları ve sunduğu hizmetleri ile kaliteli ürün, iyi hizmet, memnun müşteriyi hedef alan bir yönetim anlayışı ve uygulamasını benimsemiş, kendini sürekli yenileyen, girişimci ve dinamik işletme yapısı ile sağlık sektöründe öncü konumundaki sayılı firmalar arasında yer almıştır.

 

 Bilimsel yaratıcılık, yenilikçilik becerisini kullanarak ürün çeşitliliğini ve üretimini arttırıp , hızla büyümeye, yeni istihdam olanakları yaratmaya, iç ve dış pazarda daha güçlü konuma gelerek sektörde fark yaratmaya ve rekabet gücünü artırmaya çalışmaktadır.